26 Złaz „My się zimy nie boimy”

10 grudnia 2016 r. odbył się w Poczesnej 26 Złaz „My się zimy nie boimy”.

Organizatorami  imprezy turystycznej byli  :

  • SKKT PTTK „Egzotyk” przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie, Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie, Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Częstochowie Wydział Kultury, Promocji i Sportu.

Meta Złazu zlokalizowana była w Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej ul. Bankowa 8.

Stu czterdziestu uczestników  z trzynastu szkół oraz osoby indywidualne pokonało 9 kilometrową  trasę z  Korwinowa PKP – Nowa Wieś – Poczesna – Zawodzie – do Koloni Poczesna.

Malowniczy krajobraz, liczne niespodzianki i zagadki na szlaku, okazy z przeszłości oraz współczesny dorobek mieszkańców Korwinowa i Poczesnej to skarby tego regionu, zachęcające turystów do ponownego ich odwiedzenia i poznawania.   

Drużyny przybyłe na metę o godz. 11.30 zostały przywitane przez: członków SKKT PTTK EGZOTYK wraz z opiekunami Janiną Strzyżewską, Beatą Dąbrowską, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Poczesnej oraz gospodarza gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę.

W trakcie zakończenia Złazu odbywały się liczne konkursy sprawnościowe, zorganizowane przez uczniów VI LO w Częstochowie.

Każdy z uczestników otrzymał świadczenia:

  • Dużo niezapomnianych wrażeń na trasie oraz wesołej zabawy na mecie,
  • Okolicznościowa plakietka,
  • Potwierdzenie punktów do OTP,
  • Herbatę i porcję kiełbasy na gorąco ze „ strażackiego ogniska”,
  • Turystyczna loteria fantowa,
  • Nagrody w konkursach.

Odbył się również Konkurs z nagrodami dla opiekunów grupZnamy dekalog turysty”, w oparciu o aktualne regulacje prawne. Fundatorami nagród byli: Dyrektor Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej oraz Urząd Gminy Poczesna.

Uczestnicy Złazu mieli zapewniony powrót do Częstochowy autobusami komunikacji lokalnej MPK lub autobusem organizatorów.

Z turystycznym pozdrowieniem „ Za rok na szlaku”                    

ORGANIZATORZY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *