27 ZŁAZ” MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY” – FINAŁ W DĄBROWSKIM!!!!

9 grudnia 2017 roku 65 uczestników wzięło udział w 27 złazie pod hasłem „My się zimy nie boimy”. Wiele niezapomnianych wrażeń na trasie, wesoła zabawa na mecie, w gościnnym VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie, to efekt przedpołudniowego relaksu członków kół i klubów SKKT PTTK z Częstochowy. Drużyny do celu dotarły dzięki przewodnikom, działaczom Klubu Turystycznego EGZOTYK, funkcjonującego przy naszej szkole. Wśród wielu atrakcji, powodzeniem cieszyły się konkursy sprawnościowe, zręcznościowe, manualne: Choinkowy łańcuch, Moja Choinka oraz Konkurs pod tytułem „Zimowa Opowiastka”, którego celem było upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży . Akcja „ Cała Częstochowa czyta z Dąbrowskim” zapoczątkowana została już w czerwcu 2017 r., a Złaz to kolejna okazja do wspólnego czytania i rozwijania pasji czytelniczych. Każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki, okolicznościową plakietkę, potwierdzenie punktów OTP, gorącą herbatę, coś na ząb oraz los z turystycznej loterii fantowej. Składamy podziękowania Dyrektorowi Tadeuszowi Kałużnemu za gościnność i pomoc w przygotowaniu programu całego przedsięwzięcia oraz Prezesowi RO PTTK za wsparcie finansowe i organizacyjne w czasie imprezy. Należy dodać, że nad sprawnym przebiegiem Złazu czuwali członkowie EGZOTYKA z VI Liceum wraz z opiekunami: p. Janiną Strzyżewską i p. Beatą Dąbrowską.