29 ZŁAZ-MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY W DĄBROWSKIM

W grudniową sobotę 2019 roku 50 uczestników wzięło udział w 29 złazie pod hasłem „My się zimy nie boimy”. Wiele niezapomnianych wrażeń na trasie, wesoła zabawa na mecie, tradycyjnie w gościnnym VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie, to efekt przedpołudniowego relaksu członków kół i klubów SKKT PTTK z Częstochowy. Drużyny ze Szkół Podstawowych nr 26,27,29,47 do celu dotarły dzięki przewodnikom, działaczom Klubu Turystycznego EGZOTYK, funkcjonującego przy naszej szkole. Wśród wielu atrakcji, powodzeniem cieszyły się konkursy sprawnościowe oraz  zręcznościowe:  Bieg reniferów,  Zimowa kula – rzut do celu,jazda na czas na deskorolce, oraz Konkurs pod tytułem „Zimowe  Zgadywanki ”, którego celem było rozwijanie twórczego  myślenia oraz  koncentracji  i uwagi  dzieci i młodzieży  w czasie wspólnej zabawy.Zainteresowaniem cieszyło się również wspólne zdobienie bombek.Każdy z uczestników otrzymał  okolicznościową plakietkę, potwierdzenie punktów OTP, słodką niespodziankę oraz los z turystycznej loterii fantowej. Składamy podziękowania Dyrektorowi Tadeuszowi Kałużnemu za gościnność i pomoc w przygotowaniu programu całego przedsięwzięcia oraz Prezesowi RO PTTK za wsparcie finansowe i organizacyjne w czasie imprezy. Należy dodać, że nad sprawnym przebiegiem Złazu czuwali członkowie EGZOTYKA z VI Liceum wraz z opiekunami: p. Janiną Strzyżewską i p. Beatą Dąbrowską. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!!!