Aktualności

2

PIKNIK SENIORA

19 maja uczennica klasy drugiej Magdalena Michalak uczestniczyła w spotkaniu z Seniorami, którego organizatorem była Rada Dzielnicy Wrzosowiak we współpracy z Robotniczą Spółdzielnią Mieszkaniową Hutnik w Częstochowie. Piknik miał miejsce w Ośrodku Społeczno- Wychowawczym Spółdzielni.

XVII Jurajskie Marsze na Orientację

XVII Jurajskie Marsze na Orientację

POLSKIE TOWARZYSTWO SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH ZARZĄD ODDZIAŁU W CZĘSTOCHOWIE SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W SIEDLCU XVII Jurajskie Marsze na Orientację O PUCHAR WÓJTA GMINY JANÓW I STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO Siedlec gmina Janów III Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację 20 MAJA 2017r. XVII Jurajskie Marsze na Orientację o puchar Wójta Gminy Janów i...

DSCF1755

XLVI Marszy na Orientację im. Barbary Rychlik

SKKT PTTK „EGZOTYK”przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie wraz z opiekunem Janiną Strzyżewską  6 maja 2017r. był współorganizatorem imprezy regionalnej XLVI  Marszy na Orientację im. Barbary Rychlik.  Impreza odbyła się w lasach  „Krogulec” w okolicach Siedlca. Bazę stanowiły autobusy na Parkingu przy Źródłach Zygmunta na skrzyżowaniu dróg  Żarki...

SZUFLANDIA ZAPRASZA

SZUFLANDIA ZAPRASZA

Przyjdźcie i przekonajcie się, że „Prawdziwy świat jest dziełem wyobraźni. Prawdziwy świat utkany jest z wielu opowieści. Czasami trzeba się zbuntować  i stworzyć własną”- Tak zapraszał na spektakl pt. ”Miasto Szklanych Słoni” do Teatru im. Adama Mickiewicza autor książki pod tym tytułem -Mariusz  Sieniewicz. Na spotkaniu z olsztyńskim prozaikiem, felietonistą...

Plan lekcji od 09.05.2017

PROJEKT HISTORYCZNY

We wtorek, 9 maja 2017 r. w budynku Odwachu odbyło się spotkanie: „Nasza Historia: Przegląd amatorskich filmów historycznych o Częstochowie”. Naszą szkołę reprezentował film o wydarzeniach „krwawego poniedziałku” w Częstochowie w dniu 4 września 1939 r. Film zrealizowali uczniowie kl. II A: Agata Dąbrowska i Mateusz Starczewski pod opieką Grzegorza...

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLASY III

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLASY III

28 kwietnia pożegnaliśmy uroczystą akademią tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Dyrektor szkoły, Tadeusz Kałużny, po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, przekazał nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami.Karolina Bednarz otrzymała jako jedyna świadectwo z wyróżnieniem...

TARGI EDUKACYJNE W GMINIE MSTÓW

TARGI EDUKACYJNE W GMINIE MSTÓW

Pod koniec kwietnia chętni uczniowie z drugiej klasy wraz z opiekunami wybrali się na Targi Edukacyjne do Mstowa, aby przedstawić ofertę edukacyjną liceum na nowy rok szkolny. Uczniowie opowiadali młodszym kolegom o atutach naszej szkoły, prezentowali filmiki  promujące liceum oraz rozmawiali o swoich pasjach, które mogą rozwijać w różnych kołach...