Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15 dla klas I-II odbędzie się 26 czerwca 2015 r. o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Rozdanie świadectw maturalnych

Dnia 30 czerwca 2015 r. o godz. 12.00 zapraszamy absolwentów na rozdanie świadectw maturalnych. Świadectwa należy odbierać osobiście (po okazaniu dowodu osobistego!) lub poprzez pisemne upoważnienie.

Młodzież VI LO we Wrocławiu.
Kliknij i zobacz fotorelację z wycieczki :)

Wycieczka do Wrocławia

W piątek 12.06.2015r. młodzież VI LO im. J. Dąbrowskiego uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Mimo ulewy w drugiej części dnia humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, widzieliśmy słynny most zakochanych, obwieszony kłódkami na znak wiecznej miłości, które zawieszają tam zakochane pary. Udaliśmy się do Wrocławskiego ZOO gdzie...

Rajd do Dębowca na pożegnanie roku szkolnego 2014/2015. Kliknij i zobacz fotogalerię :)

Rajd do Dębowca

Piątek 19 czerwca 2015 r. to dzień kolejnego rajdu rowerowego jaki miał miejsce dla uczniów naszego Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego. Tym razem nasi opiekunowie: Lena Kampka i Grzegorz Basiński zaproponowali połączenie aktywnego wypoczynku z poznaniem miejsc związanych z historią naszego regionu. Obok fajnej trasy wiodącej przez lasy i łąki, jak...

Rajd śladami AK

W dniu 1 czerwca 2015 r. w ramach miejskiego projektu historycznego „Ojczyzna to ziemia i groby”. Częstochowianie w czasie II wojny światowe”, którego współorganizatorem było VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego, przeprowadziliśmy rajd rowerowy śladami Armii Krajowej w Rakowie. W rajdzie uczestniczyli uczniowie „Dąbrowskiego” i Społecznego Gimnazjum nr 1 STO...

20150609_103349

„Sztuczny raj”

Dnia 9 czerwca 2015 Szkolne Koło Teatralne „Re-Be-Ka” oficjalnie zaprezentowało spektakl profilaktyczny „Sztuczny raj”. W spektaklu brały udział osoby z klasy 2A a za nagłośnienie odpowiedzialni byli: Natalia Grzywińska, Karolina Jaśkiewicz z klasy 1A oraz Adrian Wąsiewicz z klasy 2A. To kolejny sukces koła teatralnego pod przewodnictwem prof. Beaty Dąbrowskiej.

IMG_6294

Zakończenie nauki przez uczniów klas trzecich

W poniedziałek 25 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie nauki przez uczniów klas trzecich. Tak niedawno zadzwonił dla nich pierwszy dzwonek w murach VI LO, a już nadszedł czas pożegnania. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po przemówieniu pana dyrektora Tadeusza Kałużnego nadszedł czas...