Aktualności

20161007_103251-1

Dzień Zdrowej Żywności

 7 października 2016 r. w VI  LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie zakończono realizację projektu  edukacyjnego „ Aby zdrowie było naturalne” autorstwa nauczycieli szkoły: Janiny Strzyżewskiej – geografia, Agnieszki Świerczyńskiej –  biologia.  Celem projektu było uczenie holistycznego spojrzenia na życie człowieka, kształtowanie osoby, która umie docenić zdrowie jako dar, przeciwdziałanie zaburzeniom...

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w Dąbrowskim

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej w Dąbrowskim

     Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, Kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! M (B. Conklin) Z wielką przyjemnością Nauczyciele i Uczniowie spędzili dzień Edukacji Narodowej wspólnie. Obejrzeliśmy widowisko słowno- muzyczne, podczas, którego tradycyjnie nagrodzeni zostali...

nowe002

Wycieczka przedmiotowa do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2

W dniu 12 października 2016r. klasa pierwsza uczestniczyła w ramach przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa w wycieczce przedmiotowej do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Zapoznaliśmy się z pracą strażaków, sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Omówione zostały najważniejsze zagrożenia regionu częstochowskiego. Na koniec zademonstrowano praktyczne użycie gaśnicy proszkowej.

Sesja historyczna w Urzędzie Miasta Częstochowy

Sesja historyczna w Urzędzie Miasta Częstochowy

W miniony czwartek, 6 października 2016 r., w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy, odbyła się sesja inaugurująca VI edycję projektu historycznego: „Częstochowa 1826 – 1914. Od połączenia do I wojny światowej. Gospodarka, przemysł, kultura i społeczeństwo”.  W sesji tej jako słuchacze uczestniczyła delegacja uczniów kl. I A naszej szkoły pod...

14608900_1305578076142943_635156477518956929_o

Z wizytą w Strasburgu

W dniach od 3-7 października 2016 r. podczas wycieczki do Strasburga nasze liceum godnie reprezentowała Agata Dąbrowska- uczennica klasy drugiej. Organizatorem tej ciekawej wycieczki była Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

20161004_125114-1

Warsztaty naukowe

4 października 2016r. uczniowie 2a profil biologiczno-chemiczny uczestniczyli w Warsztatach Naukowych organizowanych przez Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Zajęcia rozpoczął wykład wprowadzający „ Analiza mikrobiologiczna wody” prowadzony przez dr hab. inż. Ewę Stańczyk-Mazanek. Po wykładzie, pod opieką pani Doktor Mazanek uczniowie udali się do laboratorium w celu wykonania analizy...

Zawiadomienie

Zawiadomienie

3 października 2016 roku zmarła w wieku 89 lat Ś.P. prof. Teresa Kluza. Niezapomniana przez wiele pokoleń Dąbrowszczaków, wdzięcznych za jej troskę, przekazaną wiedzę. Nauczycielka biologii i wspaniały Pedagog naszej szkoły od samego początku działalności placówki. Wzór perfekcjonizmu, sprawiedliwości i rzetelności. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 października 2016 r.  w...

14518704_707907756031020_196062365_n

Obchody 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek, 27 września 2016 r., poczet sztandarowy VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie uczestniczył w miejskich obchodach 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Poczet wystawiła klasa II a w osobach: chorąży – Mateusz Skowera, boczne – Agata Dąbrowska i Katarzyna Ilcewicz. Opiekunem pocztu sztandarowego był Grzegorz Basiński...

065

Dzień Języków Europejskich

W dniu 23.09.2016 odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie uroczystość z okazji Dnia Języków Europejskich. Impreza miała na celu zarówno przybliżenie uczniom wiedzy o krajach Europy i promowanie nauki języków obcych jak i integrację uczniów, ponieważ brała w niej udział klasa pierwsza. Prowadząca zapoznała uczestników...