Aktualności

20170421_095608

XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu 21 kwietnia 2017r. zostały przeprowadzone jubileuszowe XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Brały w nich udział 5-osobowe drużyny z 10 szkół ponadgimnazjalnych tj. VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, ul. św. Augustyna, TEB Edukacja, Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego im. C....

18109810_827033167451811_290726594_n

I SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

Agata Dąbrowska i Krzysztof Trojan jako przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w I Sesji Młodzieżowej Rady Miasta. W trakcie obrad zostały wręczone mandaty Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy XIV kadencji. Radni z naszej szkoły na pewno dołożą wszelkich starań, żeby godnie reprezentować nasze liceum.

DZIEŃ OTWARTY W DĄBROWSKIM

DZIEŃ OTWARTY W DĄBROWSKIM

25 kwietnia 2017r (wtorek) od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na dni otwarte w naszej szkole 😉 https://www.facebook.com/events/663076327211008/

„Dąbrowski” charytatywnie

„Dąbrowski” charytatywnie

Wolontariusze z naszego liceum jak zawsze dopisali podczas świątecznej zbiórki żywności Caritas w dniu  25 marca br. w markecie ” Carrefour”.  Koszyki szybko zapełniły się produktami spożywczymi, które również  dzięki naszym uczniom trafią na wielkanocne stoły rodzin najbardziej potrzebujących. W środę 5 kwietnia wolontariuszki z kl. Ia odwiedziły młodsze koleżanki...

20170407_083221

Młody Chemik

W dniu 7 kwietnia na Akademii Jana Długosza w Częstochowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch turniejów chemicznych. Młody Chemik  – Turniej Powiatowy dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych oraz Turniej Chemiczny dla Uczniów Szkól Ponadgimnazjalnych. Tegoroczne rozdanie nagród odbyło się w Planetarium Instytutu Fizyki. Inauguracyjny wykład wygłosił dr Bogdan Wszołek o tytule:...

Wycieczka przedmiotowa z Edukacji dla Bezpieczeństwa na strzelnicę sportową

Wycieczka przedmiotowa z Edukacji dla Bezpieczeństwa na strzelnicę sportową

W dniu 7 kwietnia 2017r. młodzież klasy 1a uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z Edukacji dla Bezpieczeństwa na strzelnicę sportową. Na początku prowadzący zajęcia zapoznał uczestników z bezpiecznym użyciem broni palnej. Każdy oddał dwie serie po 10 strzałów. Wszyscy wykazali się dobrą skutecznością, jednak najlepiej strzelał Adrian Stefański. Gratulacje dla wszystkich.

Uroczystość otwarcia Sali Tradycji Dzielnicy Raków i Robotniczego Klubu Sportowego „Raków” Częstochowa

Uroczystość otwarcia Sali Tradycji Dzielnicy Raków i Robotniczego Klubu Sportowego „Raków” Częstochowa

W piątek, 7 kwietnia 2017 r., w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie, miała miejsce uroczystość otwarcia Sali Tradycji Dzielnicy Raków i Robotniczego Klubu Sportowego „Raków” Częstochowa. Sala ta powstała dzięki współpracy naszej szkoły i Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy. W uroczystości, obok całej społeczności szkolnej, wzięli udział zaproszeni...

17523507_1150955068349267_4434809601659671006_n

Szymon Hołownia w Gaude Mater

Dzisiejszy wieczór uczniowie koła humanistycznego „Szuflandia”spędzili na niezwykłym spotkaniu z dziennikarzem, felietonistą i pisarzem Szymonem Hołownią,który przybył do naszego miasta promować swoją najnowszą książkę pt.”36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”. Agata i Kasia wykazały się odwagą i zdeterminowaniem i nie omieszkały...

20170404_104907

Brawo Karolina!!!

Uczennica klasy 3 A Karolina Bednarz zajęła II miejsce w konkursie historycznym „Romuald Traugutt i jego epoka”. Konkurs odbył się 4 kwietnia 2017 r. Zanim uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych , uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej historii broni strzeleckiej w zbiorach Muzeum Częstochowskiego. Później już … tylko test i sukces...