Aktualności

23

Z WIZYTĄ W GIMNAZJUM IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W POCZESNEJ

Pierwszy  Dzień Wiosny grupa uczniów z naszego liceum spędziła z gimnazjalistami w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej. Dla naszych młodszych kolegów  przygotowaliśmy liczne atrakcje. Szkolny Konkurs Mistrz Słowa poprowadziła Agata Dąbrowska i Konrad Gradzik. Gimnazjaliści zgłoszeni do konkursu musieli zmierzyć się z lingwołamkami, czyli trudnymi do wymówienia zwrotami. Należy...

IMG_0298

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa

XIV Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa. Przy 80% frekwencji, wyłoniliśmy dwoje kandydatów. Na forum naszego miasta, reprezentować nas będą: Krzysztof Trojan klasa 1a Agata Dąbrowska klasa 2a Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki, równocześnie zapewniamy o naszym wsparciu 🙂 Samorząd Uczniowski VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie.  

DSC_0012

TARGI EDUKACYJNE W BLACHOWNI

16 marca grupa uczniów z klasy drugiej  kolejny raz wzięła udział w Szkolnych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni.  Podczas spotkania z gimnazjalistami mieliśmy okazję zaprezentować ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny. Jakub Kraszewski prezentował zebraną przez siebie kolekcję militariów, Monika Bilonowicz przybliżyła zagadnienia...

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami i opiekunami prawnymi uczniów odbędą się 23 marca 2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

IMG_0396

WARSZTATY HISTORYCZNE

W ostatnich dniach uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach zorganizowanych przez Wydział Filologiczno – Historyczny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W trakcie zajęć nasi uczniowie mogli, między innymi, poznać obyczaje dawnego rycerstwa, co prezentowali znawcy tematu – Państwo Sasuła.

„KOCHANE ŻYCIE, JAK CIĘ NIE ZMARNOWAĆ”- PROJEKT PROFILAKTYCZNY

„KOCHANE ŻYCIE, JAK CIĘ NIE ZMARNOWAĆ”- PROJEKT PROFILAKTYCZNY

15 marca 2017roku wybrani aktorzy działający w Szkolnym Kole Dramatycznym Re-Be-Ka wzięli udział w przesłuchaniu związanym z projektem profilaktycznym pt. Kochane życie, jak Cię nie zmarnować.  W realizację projektu zaangażowała się Fundacja Przyjaciel z Sercem we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich i Referatem Misyjnym Kurii Metropolitalnej. Spośród licznej grupy dzieci...

20170310_120758

Wyjście do OSP Błeszno

W dniu 1 marca 2017r. klasa I a uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z Edukacji dla Bezpieczeństwa do Ochotniczej Straży Pożarnej Błeszno w Częstochowie. Młodzież została zapoznana z historią jednostki (zwiedziliśmy izbę tradycji), zobaczyliśmy oryginalny sztandar z 1938r., puchary za uczestnictwo w zawodach, dyplomy. Kolejnym punktem było omówienie miejscowych zagrożeń regionu...