Aktualności

POCZET SZTANDAROWY Z VI LICEUM NA GŁÓWNYCH UROCZYSTOŚCIACH MIEJSKICH Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2017 roku poczet sztandarowy z naszego liceum brał udział w głównych uroczystościach miejskich z okazji Częstochowskich Urodzin Niepodległej. Ta wyjątkowa uroczystość upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się przed grobem Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza skąd uczestnicy przeszli na plac Biegańskiego. Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego...

OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !

10 listopada obchodziliśmy w naszym Liceum Święto Niepodległości. Młodzież świętowała to wydarzenia  w niezwykle oryginalny sposób. Społeczność  naszej szkoły cieszyła się z Niepodległości zupełnie inaczej niż dotychczas. Obchody były  połączeniem wychowania patriotycznego, nauki i zabawy. Uczniowie brali udział  w grze dydaktycznej „Droga do niepodległości”. Uczestnicy  musieli wykazać się wiedzą na...

CZĘSTOCHOWSKIE URODZINY NIEPODLEGŁEJ

10 listopada 2017 roku  w ramach obchodów Częstochowskich Urodzin Niepodległej poczet sztandarowy z VI Liceum Ogólnokształcącego brał udział w uroczystości, która miała miejsce przed pomnikiem Orląt Lwowskich. Z pewnością dla naszego liceum  było to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ jesteśmy szkołą  szczególnie związaną z dzielnicą Raków.

WIZYTA W CZĘSTOCHOWSKIM RATUSZU

Młodzież naszej szkoły 9 listopada 2017 r. wybrała się do częstochowskiego Ratusza na otwarcie wystawy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.  Wystawa „Józef Piłsudski. Życie – śmierć – kult” prezentuje bogate zbiory częstochowskiego kolekcjonera i pasjonata historii Mariusza Kolmasiaka, absolwenta naszego Liceum.  Mogliśmy wysłuchać wykładu na temat życia i działalności Marszałka oraz obejrzeć...

SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI !

Kolejne spotkanie z uczniami z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach 8.11.17 roku do naszego liceum przybyli zaprzyjaźnieni uczniowie ze szkoły w Konopiskach. Młodzież  działająca  w Szkolnym Kole Dramatycznym „Re-Be-Ka” przygotowała dla nich warsztaty teatralne  połączone z konkursem na „Mistrza Etiudy”.  Gimnazjaliści uczestniczyli  także w   prezentacji zajęć z biologii...

ZAKRĘCENI W POMAGANIE

30 października 2017  w Urzędzie Miasta Częstochowa  odbyło się podsumowanie ZBIÓRKI PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK za rok 2016/2017 pod nazwą NAKRĘTKOWA CZĘSTOCHOWA. Dzięki naszemu zaangażowaniu, już czworo podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy  Potrzebującym  ” PODAJ DALEJ” skorzystało z pomocy w zakresie finansowania rehabilitacji. Udział w akcji zakończył się wielkim sukcesem dla naszej szkoły. Zajęliśmy...

Test VI LO

Dzień walki z głodem!

Dziękujemy nauczycielom  i uczniom, którzy włączyli się w  akcję charytatywną,  okazując swoją empatię i realną pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Dzień Edukacji Narodowej w VI LO im. J. Dąbrowskiego !

13 października 2017 r. w VI LO im. J. Dąbrowskiego odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Uroczystą akademię rozpoczął  dyrektor szkoły Tadeusz Kałużny, który powitał wszystkich zebranych oraz podziękował nauczycielom  za ich zaangażowanie, cierpliwość w codziennej pracy, serdeczność  i życzliwość. Kiedy przyszła pora na część artystyczną wystąpili...

Dzień Zdrowej Żywności w VI LO !

6  października, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Zdrowej Żywności. Tym razem organizatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie z grupy humanistycznej z klasy trzeciej, którzy w ramach projektu z  przyrody przedstawili przygotowany przez  siebie projekt  pod tytułem Współczesna diagnostyka i medycyna .  Projekty naszych uczniów  podkreślały, że stosując się...