Aktualności

kolodabrowski-320x320

Sukces Magdaleny Szecówki

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA. Najlepszy wynik w szkole należy do Magdaleny Szecówki z klasy II d. Serdeczne gratulacje!

20150508_160236

Zajęcia w laboratorium Instytutu Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii

8 maja odbyły się zajęcia w laboratorium Instytutu Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii w ramach projektu dydaktycznego „Chemia doświadczalna”. Tematem zajęć były bufory. Uczniowie z klasy II d i I a, którzy zainteresowani są doświadczeniami chemicznymi z chęcią uczestniczą w tego typu projektach. Koordynator projektu mgr Adam Makówka

Młodzi Głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015. Kliknij i sprawdź wyniki!

Młodzi Głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015

Dnia 30 kwietnia 2015r w naszej szkole odbyły się Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015. Wyniki wyborów były następujące: Liczba uprawnionych do głosowania: 132 osoby Liczba oddanych głosów: 102 w tym głosów ważnych: 94 głosów nieważnych: 8 Głosów ważnych oddanych na : 1. Braun Grzegorz Michał – 0 2. Duda Andrzej Sebastian...

Zapraszamy na Dzień Otwarty 28 kwietnia 2015r od godz. 9. Przyjdź i zobacz nas od środka! :)

Dzień Otwarty VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie

Dnia 28 kwietnia 2015r zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów na Dzień Otwarty VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie. W programie m.in: – Pokaz Taktyki Wojskowej – Prezentacja działalności Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy – Warsztaty Dziennikarskie MIM „Młodzież i Media” – Warsztaty zajęciowe Capoeiry – Warsztaty taneczne (Zumba, Latyno,...

11146305_690379961073449_6691790606653606078_n

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ -19.04 HISTORIA WYKUTA W KAMIENIU

19 kwietnia każdego roku żółte kwiaty składał w Warszawie pod pomnikiem Bohaterów Getta Marek Edelman, ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej. Po jego śmierci zwyczaj ten kontynuuje Muzeum Historii Żydów Polskich. Zaprasza ono do włączenia się w symboliczną akcję wszystkich tych, którym nieobojętna jest pamięć o bohaterach powstania w getcie. Do...

1

KATYŃ – PAMIĘTAMY

W miniony czwartek -15 KWIETNIA- uczniowie koła humanistycznego SZUFLANDIA uczestniczyli w wykładzie dra Juliusza Sętowskiego z cyklu Gawędy Historyczne w Willi Generała na temat częstochowskich ofiar zbrodni katyńskiej. Z zainteresowaniem posłuchali informacji na temat życia i działalności doktora A. Frankiego, zobaczyli przygotowaną prezentację starych zdjęć oraz zapoznali się wystawą książek...

P10308170

II Powiatowy Turniej Chemiczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych I Turniej Chemiczny dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

10.04.2015 w Auli Akademii im. Jana Długosza przy al. Armii Krajowej 13/15 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w II edycji Powiatowego Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i I edycji Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Turnieje składały się z trzech etapów. Pierwszy odbywał się w szkołach...

Rekrutacja 2015. Zapraszamy do nas :)
Kliknij po szczegóły oferty edukacyjnej w roku szkolnym 2015/2016.

Sportowy Piątek w Dąbrowskim

W piątek 27 marca 2015 roku, mieliśmy przyjemność , gościć w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec. Wspólnie uczestniczyliśmy w sportowych zajęciach: fitness, zumby, koszykówki, boksu i samoobrony. Okazuje się, że sport najczęściej jednak,  jednoczy Narody. Rozumiemy Go wszyscy tak samo, chociaż były chwile, kiedy z ulgą korzystaliśmy...