Aktualności

16681457_1103893229722118_4861889290190244347_n

WOLONTARIAT W AKCJI

W Częstochowie 18 lutego na Promenadzie Niemena odbył się trzeci etap cyklu „Mapy Życia” organizowanego przez dwie fundację „Po Pierwsze” i „Jest Lepiej”. W ramach imprez „Mapy Życia”, w różnych rejonach Polski (w Katowicach, Koszalinie, Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku czy Węgorzynie) od października, aż do lipca...

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TĘCZA”

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TĘCZA”

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką szkolnego koordynatora p. Agnieszki Świerczyńskiej, brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza”. Zgłosiło się 15 osób. Przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii na podany temat: Cztery Pory Roku – Barwy i Cienie. Oto wyniki naszych uczniów 1  miejsce  KLAUDIA  ODULIŃSKA  klasa  2a 1  wyróżnienie  DOMINIKA  BIELENINIK ...

DSC_0752

„Młody Chemik”

W dniu 15 lutego w naszym liceum odbył się II etap, IV edycji Turnieju Chemicznego „Młody Chemik” dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Do drugiego etapu przystąpiło 24 uczniów z 9 gimnazjów. Życzymy powodzenia osobą zakwalifikowanym do III etapu organizatorzy

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TĘCZA”

WAŻNE!

Osoby przystępujące do egzaminu maturalnego od piątku 17 lutego 2017 r.  będą mogły odebrać w sekretariacie szkoły hasła dostępu do Serwisu dla maturzystów.  Przypominamy, że należy niezwłocznie dokonać weryfikacji zmieszczonych w Serwisie danych a ewentualne błędy zgłosić w sekretariacie.

SONY DSC

Sesja historyczna „Młodzi o … Częstochowa w XIX w”

Dzisiaj, 14 lutego 2017 r., w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyła się sesja historyczna „Młodzi o … Częstochowa w XIX w.” w ramach projektu historycznego „Częstochowa 1826 – 1914. Od połączenia do I wojny światowej”. Uczniowie klasy II A naszej szkoły: Agata Dąbrowska i Mateusz Starczewski wystąpili z prezentacją...

IMG_4182

Studniówka 2017 VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego

Rewelacyjna 🙂 Tak długo na nią czekaliśmy, przygotowywaliśmy i stało się 🙂 10 lutego 2017 roku, w pięknej, urokliwej sali „Tango” odbyła się nasza Studniówka. Ostatni Bal Szkolny, rozpoczęliśmy pięknym Staropolskim Polonezem. Układ był wymagający, tak jak cele, które przed sobą stawiamy. Zatańczyliśmy na dobrym poziomie, może to będzie dobra...

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TĘCZA”

TARGI EDUKACYJNE W GALERII JURAJSKIEJ

10 lutego 2017 roku uczniowie z naszego liceum  kolejny raz wzięli udział w Targach Edukacyjnych podczas, których mieli okazję zaprezentować  gimnazjalistom  oraz ich rodzicom ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Filmik – kliknij

20170208_101808

Turniej Chemiczny dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 8 lutego w naszej szkole odbył się II etap konkursu. Wzięło w nim udział 27 uczniów z Częstochowy, Radomska, Myszkowa i Kłobucka. Jest to już III edycja turnieju popularyzującego chemię, jako naukę ciekawą i przyszłościową. Współorganizatorzy turnieju: mgr Adam Makówka  – VI LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie...