Aktualności

plakat-dąbrowski2

Magia listopadowej nocy z Dąbrowskim!

Nadchodzi czwartek i magiczny czas wigilii św. Andrzeja. To bardzo dobra okazja na zrelaksowanie się, zwłaszcza, że dla większości tegorocznych maturzystów właśnie teraz zaczyna się okres wytężonej pracy. Impreza otwarta, zatem zapraszamy do wspólnej zabawy”będzie się działo” Samorząd Uczniowski https://www.facebook.com/events/144175242608502/ <a href=”http://pl.freepik.com/darmowe-wektory/2016-strona-plakat-z-oświetleniem_822806.htm”>Zaprojektowane przez Freepik</a>

Wycieczka do Parlamentu Europejskiego

Wycieczka do Parlamentu Europejskiego

W dniach 13-17 listopada 2015 r. uczennica naszej szkoły – Monika Wacowska, reprezentowała VI LO podczas wyjazdu do Brukseli. Wyjazd ten stanowił nagrodę dla laureatów, zorganizowanego przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską, konkursu wiedzy nt. Unii Europejskiej. Monika, wraz z innymi uczniami ze szkół województwa śląskiego, mogła bezpośrednio przyjrzeć się pracy Parlamentu...

DSC00616

Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości, młodzież przygotowała uroczystą akademię. Widowisko słowno-muzyczne przybliżyło nam bardzo ważne wydarzenia historii Polski. Recytacja wierszy i śpiew wywołały chwilę zadumy i refleksji. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła...

Kurs przygotowawczy z matematyki.
Kliknij po szczegóły!

Konkurs plastyczny „Kochaj- nie bij”

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły mających zdolności plastyczne do udziału w konkursie na temat ” Kochaj- nie bij” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.  Prace  mogą być wykonane w dowolnym formacie i technice, należy je złożyć u pedagoga szkoły w terminie do 30 listopada . Szczegóły w załączniku. Ewa...

maxresdefault

Święto Niepodległości

W dniu 13.11.2015r (piątek) w naszej szkole odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Z okazji tego apelu prosimy całą Społeczność Uczniowską VI LO o założenie kotylionów lub biało-czerwonych kokardek.

DSC01509

Dzień spódnicy

Za nami Wydarzenie z cyklu „Kalendarza Wydarzeń Szkolnych”, którego koordynatorem i prowadzącym w tym roku szkolnym, była klasa 2a. Dzień Spódnicy stał się zgodnie z zamierzeniem, świetną okazją do dobrej, wspólnej zabawy nauczycieli i uczniów. Wszyscy zrealizowali swoje zadania „perfekcyjnie”. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi najwymyślniejszymi kolekcjami spódnic i...

Kurs przygotowawczy z matematyki.
Kliknij po szczegóły!

Kurs przygotowawczy z matematyki

INSTYTUT MATEMATYKI POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ zaprasza na KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI w zakresie podstawowym i rozszerzonym DLA KANDYDATÓW NA STUDIA TECHNICZNE I MATEMATYCZNE Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 9:00 – 12:00 w sali B1, B2, Al. Armii Krajowej 21. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 listopada 2015 roku. Zajęcia...

Turniej Dwójek Siatkarskich.
Kliknij i zobacz fotogalerię!

Dwójki Siatkarskie

27.10. 2015r. rozpoczęliśmy pierwszy etap Turnieju Dwójek Siatkarskich. Tego dnia, reprezentanci poszczególnych klas naszej szkoły, rozegrali w systemie ” każdy z każdym” po cztery mecze. W drugim etapie, który odbył się 03. 11. 2015 r. po trzy. Siatkarze i Siatkarki wykazali w turnieju ogromny Hart Ducha i Ciała, a przy...

1

Wycieczka do chorzowskiego Planetarium oraz do Palmiarni w Gliwicach

23.10.2015r. młodzież naszego liceum była na całodniowej wycieczce w chorzowskim Planetarium oraz w Palmiarni w Gliwicach. Najliczniej w wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II a, oraz I a i III d, a uczniom towarzyszyli p. Agnieszka Świerczyńska, p. Agata Filejska, p. Elżbieta Piątkiewicz i p. Grzegorz Basiński. Pogoda dopisała, było jak...