CHRISTMAS QUIZ W VI LO

Dnia 17 grudnia 2019r odbył się w naszej szkole konkurs popularyzujący wiedzę na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych – Christmas Quiz.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat obyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, typowych potraw, piosenek świątecznych lecz również znajomością słownictwa angielskiego opisującego te  ulubione w wielu krajach święta.

W dniu 20 grudnia możemy ogłosić wyniki konkursu. Wobec wyrównanego poziomu uczestników wyłoniono  dwóch laureatów. Dwie równorzędne pierwsze nagrody otrzymały: Weronika Karolska i Julia Chmielarz z klasy 1 c.  Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, słowniki języka angielskiego oraz audiobooki aby dalej rozwijać znajomość języka angielskiego. Nagrody wręczył Pan Dyrektor podczas Szkolnych Jasełek. Uczennicom gratulujemy wygranej!