Dawne dzieje ludności żydowskiej w regionie częstochowskim

28 marca uczennice z koła humanistycznego udały się do Muzeum
Częstochowskiego przy ulicy Katedralnej. Po zwiedzeniu ekspozycji stałej muzeum zatytułowanej „Żydzi Częstochowianie”, uczestniczyły w konferencji na temat dziejów historycznych ludności żydowskiej w regionie częstochowskim. Wysłuchały wystąpień naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Jana Długosza na temat wpływu żydowskiego prawa religijnego na życie codzienne dziewiętnastowiecznej Częstochowy, pogromu wyznawców judaizmu w 1902 roku oraz najstarszych częstochowskich rodzin żydowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *