DOBRA NOWINA – AUTORSKIE JASEŁKA W DĄBROWSKIM !!

W grudniu 2018 roku w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego tradycyjnie odbyły się Jasełka.”Dobra Nowina”to tytuł autorskiego scenariusza Jasełek 2018 stworzonego przez Koło Dramatyczne Re-Be-Ka. Należy dodać,że nasze koło teatralne we wcześniejszych latach zdobywało I miejsca w Ogólnopolskich Przeglądach Grup Teatralnych „Wręczyckie Jasełka”.

„Dobra Nowina”nawiązuje w swej wymowie do kolejnego ważnego przesłania-„Do Betlejem nie jest tak daleko”. Betlejem jest bowiem na wyciągnięcie ręki tam, gdzie są ludzie słabi i potrzebujący pomocy,jest w naszych sercach.

W rolę zagubionej dziewczyny doskonale wcieliła się Klaudia Wośko,ojca, który nigdy nie miał czasu odegrał Michał Wójcik,natomiast życzliwych przyjaciół Klaudii zagrali: Wiktoria Zakrzewska i Adrian Stefański.W roli Aniołów i Diabłów jednocześnie mogliśmy podziwiać Wiktorię Madalińską,Wiktorię Paryż, Monikę Zasłonę oraz gościnnie absolwentkę naszego Liceum Agatę Dąbrowską. Dziękujemy też Aleksandrowi Janiakowi-uczniowi Liceum Mistrzostwa Sportowego- za oprawę muzyczną kilku kolęd.W niezwykły klimat Świątecznego czasu wprowadził nas także Wiktor Jurasz poprzez niezwykle trafny dobór muzyki do poszczególnych scen.

 

Przez całe Jasełka przewijał się motyw snu.To właśnie we śnie mogliśmy zobaczyć  Anioły,które tuliły do snu dziewczynę lub Diabły, które sprawiały,że nawet we śnie nie mogła zaznać spokoju. Wszystko jednak uległo zmianie,kiedy odzyskała wiarę w siebie,zrobiła coś dla potrzebujących-odnajdując swoje Betlejem.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom życzymy dużo zdrowia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń i pomyślności w NOWYM ROKU 2019!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *