Dzień Języków Europejskich

W dniu 23.09.2016 odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie uroczystość z okazji Dnia Języków Europejskich. Impreza miała na celu zarówno przybliżenie uczniom wiedzy o krajach Europy i promowanie nauki języków obcych jak i integrację uczniów, ponieważ brała w niej udział klasa pierwsza. Prowadząca zapoznała uczestników z genezą obchodów Europejskiego Dnia Języków oraz przypomniała dlaczego we współczesnym świecie tak ważna jest znajomość języków obcych zarówno w aspekcie gospodarczym, gdyż umożliwia podjęcie pracy lub studiów w obcym kraju jak i  w aspekcie wzajemnego porozumienia, gdyż pozwala na lepsze zrozumienie i przekraczanie różnic kulturowych. Następnie prowadząca powitała drużyny reprezentujące klasę pierwszą w konkursie oraz przedstawiła poszczególne konkurencje.  W pierwszej konkurencji zawodnicy mieli rozpoznać hymny 5 państw europejskich. Drugie zadanie polegało na rozwiązaniu quizu dotyczącego państw europejskich. Następną konkurencją było namalowanie szybkiego plakatu dotyczącego wylosowanego kraju i zaprezentowanie go przez przedstawiciela drużyny. Ostatnie zadanie polegało na dopasowaniu podpisów do części ciała ludzika na obrazku. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, po zakończonych konkurencjach nastąpiło podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzców.

D. Łęgowik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *