Dzień zdrowej żywności

03.10.2013 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności. Obchody tego dnia są naszą coroczną tradycją, dzięki nim chcemy uświadomić naszej młodzieży i kadrze nauczycielskiej jak ważne jest zdrowe odżywianie i jakie konsekwencje niosą za sobą błędy żywieniowe na dalsze lata.

W związku z tym w tym dniu dla podkreślenia konieczności spożywania owoców każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymywał jabłko, rozdawane przez uczennice klasy II b. Sponsorami jabłek był nasz pan dyrektor Tadeusz Kałużny oraz klasa I d.

Następnie zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli na prelekcję o zdrowym odżywianiu, którą przeprowadziła pani Małgorzata Stanior – częstochowska dietetyczka. Młodzież klasy I d przygotowała krótką scenkę na temat skutków złego odżywiania. Obejrzeliśmy także pokaz gimnastyczny w wykonaniu uczennic naszej szkoły pod kierownictwem p. Leny Kampki. Pamiętajmy, że zdrowie to także ruch.

Pani Agnieszka Świerczyńska przedstawiła wyniki ankiety przygotowanej przez panią Janinę Strzyżewską, która została przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły, a dotyczyła oczywiście wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie wzięli udział w konkursach na zdrową i oryginalną kanapkę, na przysłowia o chlebie, na plakat o zdrowej żywności oraz na plakat o kulturze spożywania posiłków. Cała szkoła była udekorowana plakatami i stosownymi hasłami przypominającymi wszystkim o zasadach zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *