Historia Częstochowy lat II wojny światowej

We wtorek, 6 czerwca 2017 r., w budynku Odwachu przy Placu Biegańskiego, odbyło się kolejne spotkanie o historii Częstochowy lat II wojny światowej. Tym razem wykłady wygłosili:

-Adam Kurus – przedstawił przebieg walk częstochowskiej 7 Dywizji Piechoty we wrześniu 1939 r.,

-Sławomir Maślikowski – omówił rolę Częstochowy jako tymczasowej stolicy państwa po upadku Powstania Warszawskiego,

-naszą szkołę reprezentował Grzegorz Basiński – przedstawił on zgromadzonym mieszkańcom  miasta dzieje tajnej drużyny RKS „Raków” Częstochowa, skład zespołu, wyniki spotkań oraz biogramy zawodników i działaczy konspiracyjnego „Rakowa” jak: Mariana Federaka, Józefa Trauca, Witolda Bonara, Mieczysława Basińskiego, czy Stefana Podwysockiego – żołnierza oddziału Armii Krajowej kpt. Jerzego Kurpińskiego „Ponurego”, który został członkiem „Rakowa” po II światowej.

Wśród widzów obecni byli uczniowie klasy II A naszego liceum. Całość spotkania prowadził, jak zawsze, Dyrektor Rafał Piotrowski – pomysłodawca projektu.