HUMANIŚCI Z DĄBROWSKIEGO NA KONFERENCJI W AKADEMII IM. J. DŁUGOSZA

11 .01.2018r. uczniowie z grupy humanistycznej uczestniczyli w konferencji pod tytułem Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów. Przed rozpoczęciem wystąpień wybitnych naukowców  została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona wielkiemu lwowskiemu matematykowi prof. Stefanowi Banachowi.  Podczas konferencji prezentowano wykłady, które dotyczyły zarówno tematów z dziedziny nauk ścisłych, jak i humanistycznych. Dla społeczności szkolnej VI Liceum niezwykle wyczekiwane i ważne było wystąpienie Dyrektora naszej szkoły Pana Tadeusza Kałużnego, który w swoim wykładzie w niezwykle obrazowy sposób przybliżył nam postać prof. Stefana Banacha i opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z Księgą Szkocką.  Organizatorami przedsięwzięcia byli pracownicy Wydziału Filologiczno- Historycznego oraz Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Należy dodać, że podczas konferencji można było zobaczyć okolicznościową wystawę pt. Historia Pomnika Orląt Lwowskich w Częstochowie. Dla VI Liceum  ta wystawa była szczególnie ważna, ponieważ Dąbrowski mieści się właśnie na Rakowie, a  nasz poczet sztandarowy uczestniczy w uroczystościach odbywających się pod Pomnikiem Orląt Lwowskich. Nie sposób pominąć faktu, że nasz udział w tym ważnym wydarzeniu to owoc współpracy z Panią prof. AJD Julią Dziwoki, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *