Informacje o pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Praca pedagoga szkolnego

Pedagog szkolny – Katarzyna Kornatka oferuje pomoc pedagogiczną dla uczniów i rodziców, będącej w sytuacjach kryzysowych, wymagających wsparcia i emocjonalnego wzmocnienia

Spróbuj sobie pomóc, skorzystaj z okazji, porozmawiaj, naucz się uwalniać negatywne emocje, nie zostawaj sam ze swoim problemem.

Zapraszam do kontaktu mailowego 6lic.katarzynakornatka@gmail.com.

Praca Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

Informujemy, że ZPPP w Częstochowie nie przerywa pracy i nadal świadczy pomoc psychologiczno-pedagogiczną, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:30.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 zajęcia grupowe zostają wstrzymane do odwołania. Specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji poprzez kontakt
e-mailowy oraz telefoniczny.

W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość kontaktu bezpośredniego w wyznaczonej „Bezpiecznej strefie” po telefonicznym ustaleniu terminu spotkania.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1
tel. 533 300 966
e-mail: pppp1@edukacja.czestochowa.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
tel. 739 212 739
e-mail: zppp@edukacja.czestochowa.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3
tel. 533 300 136
e-mail: pppp3@edukacja.czestochowa.pl

Centrum Informacji Zawodowej
tel. 533 377 180
e-mail: ciz@edukacja.czestochowa.pl

Zespoły Orzekające odbywają się według wcześniejszego harmonogramu. W sprawie wydania orzeczeń/opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, o wydanie których wnioski zostały już złożone proszę oczekiwać na kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość złożenia wniosku o wydanie orzeczenia/opinii w formie elektronicznej lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP. Jeżeli złożone przez Państwa dokumenty (zaświadczenie lekarskie, opinie specjalistów, opinia nauczycieli/wychowawców) będą wystarczające do wydania orzeczenia/opinii dokument zostanie wydany, a za Państwa pisemną zgodą przesłany drogą e-mailową.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Specjaliści udzielą Państwu niezbędnych informacji, porad czy konsultacji.

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi udostępniamy na stronie internetowej

Zespołu Poradni w zakładce FAQ.

ZAPEWNIMY PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego Bloga Poradni ON-LINE

Pomoc psychologiczna w Częstochowie

W Częstochowie działa całodobowa linia, świadcząca pomoc psychologiczną potrzebującym w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

• Pod numerem 34 3663121 przez 7 dni w tygodniu można uzyskać wsparcie psychologiczne związane z obecną sytuacją epidemiologiczną.
  • Uruchomione również został numer komórkowy: 726 386 838
  • Dyżurujący mogą też pomóc poprzez e-mail: ccik@cztps.eu
  • Istnieje również możliwość umówienia konsultacji telefonicznej lub poprzez messenger z psychologiem.

Odpowiedzialne za pomoc, Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej koordynuje też pracę Częstochowskiego Telefonu Zaufania, gdzie dodatkowo można skorzystać ze wsparcia psychologicznego pod numerem telefonu: 192 88 z telefonów stacjonarnych i 34 192 88 z telefonów komórkowych (czynne w godzinach 16.00 do 6.00).