KOLEJNY SUKCES SZKOLNEGO KOŁA DRAMATYCZNEGO „ Re-Be-Ka ‘’ Z DĄBROWSKIEGO

21.01. 2018 r. Szkolne Koło Dramatyczne „ Re-Be-Ka” działające VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego pod kierunkiem p. Beaty Dąbrowskiej już kolejny raz zdobyło I miejsce w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Teatralnych „ Wręczyckie Jasełka 2018”-Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość. W tym roku „Re-Be-Ka” zaprezentowała autorskie Jasełka pod tytułem „ Nadzieja na Zbawienie”. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie „ PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania „ Zielony Wierzchołek Śląska”. Ogólnopolski Konkurs dedykowany był zespołom z całej Polski, które przedstawiały widowiska jasełkowe oraz inne formy teatralne, tematycznie związane z Bożym Narodzeniem. Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i przeżywaniu tradycji świątecznych. Jury w składzie: p. Krystyna Koziołek- reżyser teatralny, p. Urszula Kotowicz- Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, p. Ewelina Mędrala- Młyńska- etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, p. Dorota Musiał- teatrolog Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oceniało 45 przedstawień jasełkowych w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz grupy mieszane. Młodzi aktorzy z „ Re- Be-Ki” jednogłośnie zwyciężyli w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *