„Marsz Nadziei”.- ” Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei” W. Bartoszewski.

13 kwietnia w piękny słoneczny dzień uczennice klasy IIa włączyły się w Ogólnopolską Kampanię Pola Nadziei, biorąc udział w Marszu Nadziei zorganizowanym przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Uczestnicy marszu z  hasłami : ” Pomagamy, wspieramy, niesiemy nadzieję”, ” Hospicjum sztuką życia” na transparentach i ubrani w żółto- zielone barwy przeszli przez Aleje NMP, przypominając mieszkańcom miasta o znaczeniu niesienia pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową  i modląc się za podopiecznych hospicjum. Wiosenne żonkile w rękach uczniów symbolizowały nadzieję jakże potrzebną wszystkim cierpiącym.
„Wystarczy promyk nadziei, aby otwarło się niebo”. Przysłowie arabskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *