Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został proklamowany podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Nasze liceum stowarzyszone jest w grupie szkół współpracującą z tą międzynarodową instytucją, dlatego też, uczniowie klasy II, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień udział w zabawach, szaradach dotyczących języka polskiego oraz w ramach happeningu -na korytarzach umieścili plakaty przedstawiające najczęściej pojawiające się błędy językowe w naszym języku i poprawne formy które powinni sobie utrwalić ci wszyscy, dla których nauka ortografii i gramatyki nie jest łatwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *