Młody Chemik

W dniu 7 kwietnia na Akademii Jana Długosza w Częstochowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch turniejów chemicznych. Młody Chemik  – Turniej Powiatowy dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych oraz Turniej Chemiczny dla Uczniów Szkól Ponadgimnazjalnych.

Tegoroczne rozdanie nagród odbyło się w Planetarium Instytutu Fizyki. Inauguracyjny wykład wygłosił dr Bogdan Wszołek o tytule: Międzygwiazdowe pasma rozmyte – największa zagadka astrochemii.

Wyniki turniejów

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

1 miejsce – Kamiński Dominik  z IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie;

2 miejsce – Bieńko Mateusz z II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie;

3 miejsce – Hutny Michał z IX LO im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1 miejsce  – Skubała Patryk gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie

2 miejsce  – Grewęda Zuzanna  gimnazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie

3 miejsce – Makles Szymon Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne w Częstochowie.

Dziękujemy Władzą Akademii Jana Długosza oraz Dyrektorowi VI LO za wsparcie w organizacji turniejów, jak również Częstochowskiemu Oddziałowi PTChem oraz Oficynie Wydawniczej Krzysztof Pazdro za sponsorowanie turniejów dla młodych chemików.

dr Violetta Gaudyn  – Borowska

dr Krystyna Giełzak  – Koćwin