MŁODY CHEMIK- POWIATOWY TURNIEJ CHEMICZNY –TYLKO W DĄBROWSKIM!!!

Chemia nie może to być element przymusowej nauki, który ogranicza widzenie rzeczywistości nas otaczającej, w sposób drastyczny, zniechęcający do pogłębiania wiedzy.

Jest elementem  natury młodych przyrodników, którzy rozwijając swoje zainteresowania zagłębiają się w swej empatii, w naturę chemii – nauki procesów życiowych.

19 stycznia w VI LO im. Jarosława Dąbrowskiego kolejny raz odbył się II etap Powiatowego turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych „Młody Chemik”.

Do drugiego etapu przystąpiło 38 uczniów z 14 szkół gimnazjalnych miasta Częstochowy, Kamienicy Polskiej, Hutek, Mykanowa i Borowna.  Jak zatem widać turniej chemiczny cieszył się ogromną popularnością wśród gimnazjalistów, których gorąco zapraszamy do odwiedzania murów naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów.

Organizatorzy

mgr Katarzyna Serdiuk w jednostce Wydziału Matematyczno –                                        Przyrodniczego Akademii Jana Długosza w Częstochowie

mgr Adam Makówka nauczyciel VI LO im. Jarosława       Dąbrowskiego w Częstochowie.