NARODOWE ŚPIEWANIE W DĄBROWSKIM !

Radosne, wspólne świętowanie 100 -lecia Niepodległej !!!

9 listopada młodzież VI LO gościła w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 20 w Częstochowie, gdzie obejrzała piękne widowisko historyczne przygotowane przez uczniów tej szkoły. Punktem kulminacyjnym uroczystości było gremialne wykonanie hymnu Polski.

Społeczność szkolna VI LO wzięła udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu państwowego,  o godz. 11.11 uczniowie uroczyście odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Poczet sztandarowy VI LO , 9 listopada o godz. 12.00 wziął udział w miejskich uroczystościach „Częstochowskie urodziny Niepodległej” na Placu Orląt Lwowskich w dzielnicy Raków. Uczestnicy wykonali Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchali widowiska słowno-muzycznego o historycznej roli obrońców Lwowa w 1918 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *