PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY – ŚWIĘTUJEMY 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ !!!

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu projektu „ Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje” zorganizowanego przez Delegaturę w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Krokiem staropolskiego poloneza uczniowie VI LO rozpoczęli 4 listopada 2018 r. udział w pikniku niepodległościowym. Obejrzeli rekonstrukcję wydarzeń sprzed 100 lat w Częstochowie oraz odśpiewali hymn Polski. Doniosłego i wspaniałego przeżycia dostarczyło rozciągnięcie z wieży jasnogórskiej, biało-czerwonej flagi podarowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Cały projekt rozpoczął się 24 kwietnia 2018 r. i obejmował kilka zadań. W ramach przedsięwzięcia uczennice naszej szkoły przygotowały piękne życzenia w ramach akcji „100 życzeń na 100 lat niepodległości” oraz w niepowtarzalny i oryginalny sposób ozdobiły czapki legionistów – maciejówki.

Udział w tym wydarzeniu  był piękną lekcją patriotyzmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *