PROJEKT HISTORYCZNY

Agata Dąbrowska i Mateusz Starczewski – uczniowie naszej szkoły – uczestniczyli w promocji książki „Częstochowa 1826 – 1914”. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Książka stanowi podsumowanie kolejnego projektu historycznego, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Tym razem o dziejach Częstochowy w latach: 1826 – 1914, czyli od połączenia Starej i Nowej Częstochowy do wybuchu I wojny światowej. Agata Dąbrowska i Mateusz Starczewski, pod opieką Grzegorza Basińskiego, przedstawili komunikat: „Przemysłowcy Częstochowy przełomu XIX i XX w.”, który wraz z artykułem Grzegorza Basińskiego – „Połączenie Starej i Nowej Częstochowy. Skutki społeczne i gospodarcze”, znalazły się w wyżej wymienionym wydawnictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *