Rajd do Dębowca

Piątek 19 czerwca 2015 r. to dzień kolejnego rajdu rowerowego jaki miał miejsce dla uczniów naszego Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego. Tym razem nasi opiekunowie: Lena Kampka i Grzegorz Basiński zaproponowali połączenie aktywnego wypoczynku z poznaniem miejsc związanych z historią naszego regionu. Obok fajnej trasy wiodącej przez lasy i łąki, jak zawsze świetnego towarzystwa naszych koleżanek i kolegów, mogliśmy zobaczyć coś, czego raczej nie ma w podręcznikach szkolnych. Stary kamień ustawiony na pamiątkę tragicznej śmierci w 1919 r. dyrektora Huty „Częstochowa” Mariana Boimskiego, czy mogiłę polskich żołnierzy z częstochowskiej 7 Dywizji Piechoty poległych w walkach o Dębowiec w 1939 r.
Mimo zmiennej pogody humory i kondycja nam dopisywały – w powietrzu unosił się ogarniający nas smak wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *