Rok szkolny 2013/14 Bądź świadomym pasażerem

Od października 2013 r. Szkolny Klub UNESCO uczestniczy w projekcie „Bądź świadomym pasażerem”.

Projekt ma na celu uświadomienie młodzieży faktu, że ich bezpieczeństwo w czasie jazdy zależy również od nich samych i decyzji, jakie podejmą. Młodzi ludzie powinni mieć świadomość tego, że to czy są bezpieczni w czasie podróży samochodem, motocyklem lub motorowerem, prowadzonym przez inną osobę zależy także od nich, to oni podejmują decyzję czy chcą jechać z osobą, która spożywała alkohol, brała narkotyki lub jest pod wpływem innych środków wpływających na funkcjonowanie organizmu.

Pierwszym etapem projektu będą ankiety, przeprowadzone wśród młodzieży. Ankieta ma na celu zbadanie poziomu świadomości młodych ludzi oraz ich tolerancji wobec pijanych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *