Sobótkowe Nocne Marsze na Orientacje

 

Współorganizatorem  X JUBILEUSZOWYCH  SOBÓTKOWYCH  NOCNYCH  MARSZY na ORIENTACJĘ o  PUCHAR  WOJEWÓDZTWA  ŚLĄSKIEGO był  SKKT PTTK „Egzotyk” przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstocho­wie,  przy wsparciu finansowym :Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie. Impreza odbyła  się 23/24 czerwca 2017 r.(piątek/ sobota) w okolicach Olsztyna. Budowniczym tras był sędzia główny: Adam Matczak – PInO 400, a w Sekretariacie pracowali członkowie  SKKT PTTK „Egzotyk”. Uczestnicy indywidualni, 43 osoby, przyjechali z:  Gliwic, Piekar Śląskich, Bytomia, Katowic, Krakowa oraz Częstochowy.

Impreza turystyczna, nocna, o różnej skali trudności  rozgrywana w kategoriach: TN, TW, TS, TJ,TM kończyła się dodatkową Kategorią za 1 pkt do OInO: „Jeden PK”  – kategoria TO ( otwarta dla wszystkich).

Szczegóły były podane podczas rozpoczęcia rozłazu. Impreza była rozgrywana ze startu wspólnego. Na  kolorowych mapach ,  w różnych skalach,  potwierdzano kolejność punktów  zgodnie z ruchem konika szachowego, poruszając się po szachownicy.

Teren „suchego zalewu” pod Sokolimi Górami przy drodze Olsztyn-Biskupice  stanowił bazę zawodów.

Otwarcie imprezy i odprawa techniczna odbyła się o godz. 22.00, a zakończenie imprezy ok. 2.00. Powrót do Częstochowy autobusem organizatora. Każdy z uczestników otrzymał: plakietkę okolicznościową,

potwierdzenie punktów na OInO, materiały startowe, nagrody i dyplomy dla zwycięzców.

Opiekun SKKT PTTK „Egzotyk” Janina Strzyżewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *