SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII

17.01. 2018 r. grupa uczniów naszego Liceum wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii im. J. Długosza. Bohaterami konferencji byli bracia Ryszard i Artur Woźniakowscy, którzy wspominali swoje tułacze losy z czasów II wojny światowej. Zawierucha wojenna zaniosła małych chłopców wraz z matką do Ugandy w Afryce, gdzie spędzili 6 lat swojego życia. Spotkanie było wyjątkowo emocjonujące ze względu osobiste przeżycia wojenne świadków historii – braci Woźniakowskich. Dla naszej szkoły była to uroczystość wyjątkowa ze względu na to, że panowie Ryszard i Artur to dziadek i wujek ucznia naszego Liceum Grzegorza Pędziwiatra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *