SZUFLANDIA ZAPRASZA

Przyjdźcie i przekonajcie się, że „Prawdziwy świat jest dziełem wyobraźni. Prawdziwy świat utkany jest z wielu opowieści. Czasami trzeba się zbuntować  i stworzyć własną”-

Tak zapraszał na spektakl pt. ”Miasto Szklanych Słoni” do Teatru im. Adama Mickiewicza autor książki pod tym tytułem -Mariusz  Sieniewicz.

Na spotkaniu z olsztyńskim prozaikiem, felietonistą nie mogło zabraknąć i członków koła humanistycznego ”Szuflandia”. Autor powieści „Czwarte niebo” oraz „Rebelia”, za które został nominowany do Paszportu „Polityki” oraz Nagrody Literackiej Nike, opowiadał na spotkaniu  20 maja o przedsięwzięciu częstochowskich aktorów, którzy sięgnęli po jego tekst i wystawiają go właśnie na scenie. Czytając książkę Sieniewicza pt. „Miasto Szklanych Słoni” czujemy się jak w labiryncie tropów  i skojarzeń: na myśl przychodzi teatr formy Gombrowicza, „Wesele” Wyspiańskiego, dramaty Witkacego. Jest to jednak pułapka, gdyż Sieniewicz jest autorem oryginalnym i niepowtarzalnym pod względem stylistycznym.

Na częstochowskiej scenie zobaczymy:Sylwię Bartnikowską,  Iwonę Chołuj, Agatę Ochotę – Hutyrę, Małgorzatę Marciniak, Aleksandrę Padzikowską (gościnnie), Sebastiana Banaszczyka, Waldemara Cudzika, Adama Hutyrę, Bartosza Kopcia, Roberta Rutkowskiego, Macieja Półtoraka i Antoniego Rota.

Czas wybrać się do teatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *