Turniej Chemiczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Powiatowy Turniej Chemiczny – Młody Chemik, skierowany do uczniów gimnazjów,  odbywa się w tym roku szkolnym  po raz trzeci, natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych biorą udział w turnieju chemicznym drugi raz. Formuła konkursu łączy możliwość sprawdzenia zarówno wiedzy teoretycznej uczestników, jak i umiejętności praktycznego jej wykorzystania w laboratorium Instytutu Chemii  Akademii Jana Długosza.

W roku szkolnym 2015/2016 do turnieju przystąpili  uczniowie z 7  gimnazjów z Częstochowy  i powiatu. W pierwszym etapie wzięło udział 55 osób.

Mamy nadzieję, że uczniowie zainteresowani pogłębianiem wiedzy i umiejętności z zakresu chemii wybiorą naukę w VI LO J. Dąbrowskiego, kierując się możliwościami współpracy szkoły z uczelniami wyższymi w celu poszerzania zainteresowań oraz rozwiązywania problemów chemicznych w miłej i sympatycznej atmosferze pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i naukowej.

W turnieju dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 65 uczniów z 8 szkół naszego miasta.

Uroczyste podsumowanie III Powiatowego Turnieju Chemicznego Dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych MŁODY CHEMIK oraz II Turnieju Chemicznego Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, połączonego z rozdaniem nagród laureatom i finalistom odbyło się 21 kwietnia 2016 w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Armii Krajowej 13/15. W tym roku wykład inauguracyjny pt. „Pająki wokół nas – przerażające czy fascynujące” wygłosił dr Cezary Gębicki.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

dr hab. prof. AJD   Janusz Kapuśniak dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego

dr hab. prof. AJD   Wojciech Ciesielski dyrektor Instytutu Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii

dr Magdalena Myga-Nowak z-ca dyrektora Instytutu Chemii Ochrony Środowiska i Biotechnologii

mgr Katarzyna Wydmuch przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta

 

Zapraszamy do udziału w turniejach, w przyszłym roku szkolnym

Organizatorzy

 

dr Violetta Gaudyn-Borowska

dr Krystyna Giełzak-Koćwin

mgr Katarzyna Serdiuk

mgr Adam Makówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *