TURNIEJE CHEMICZNE Edycja 2019/2020

Główny Sponsor PATRONAT MEDIALNY  

 

 

 

 

TURNIEJE CHEMICZNE

Edycja 2019/2020

Rozpoczęła się kolejna edycja Turniejów Chemicznych przygotowywanych przez dr Krystynę Giełzak – Koćwin, mgr Katarzynę Serdiuk, pracowników Instytutu Chemii i dr. Przemysława Siemiona pracownika Katedry Dietetyki i Badań Żywności we współpracy z mgr. Adamem Makówką nauczycielem chemii w VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie; doradcą metodycznym w RODN „WOM” w Częstochowie

W roku szkolnym 2019/2020 do Turnieju przystąpiło ponad 150 uczniów szkół podstawowych z Częstochowy, Janowa, Lusławic, Myszkowa, Radomska, Kamyka, Kłobucka i Pajęczna. Natomiast do konkursu kierowanego do młodzieży szkół średnich zgłosiło się ponad 400 osób z Częstochowy, Kamienicy Polskiej, Radomska, Zawiercia, Lublińca, Koziegłów, Olesna, Praszki, Dąbrowy Górniczej, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna, Sosnowca, Będzina i Żarek.

Turnieje wzorem lat poprzednich składają się z trzech etapów. Etap pierwszy – szkolny realizowany jest w macierzystych placówkach uczestników. Do etapu drugiego przechodzi po troje uczniów z poszczególnych szkół z najwyższą liczbą punktów. Do etapu finałowego kwalifikowanych jest po dwunastu uczestników ze szkół podstawowych i średnich. Etap ten jest dwustopniowy i obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną w laboratoriach chemicznych Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych naszej Uczelni.

Zakończenie tegorocznej edycji planowane jest na 26. marca 2020 roku i połączone będzie z mini sesją o charakterze popularnonaukowym obejmującą krótkie wykłady z chemii o innych dziedzin wiedzy.

 

Organizatorzy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *