TURNIEJE CHEMICZNE W DĄBROWSKIM !

GŁÓWNY  SPONSOR

TURNIEJE CHEMICZNE

Trwa kolejna edycja Turniejów Chemicznych, organizowanych przez pracowników Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD, we współpracy z  VI LO im. Dąbrowskiego w Częstochowie.

W czwartek 5 marca odbył się trzeci etap, finałowy, VI Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych, w którym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną ale i umiejętnościami praktycznymi w laboratorium chemicznym. W rywalizacji wzięło udział dwunastu uczniów z:

1. I Społecznego LO im. Z. Herberta w Częstochowie,
  2. Katolickiego LO w Częstochowie,
  3. IV LO im. S. Staszica w Sosnowcu,
  4. LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Koziegłowach,
  5. IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie,
  6. ZS im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie,
  7. I LO im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej,
  8. II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji i ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród finalistom i laureatom odbędzie się 26 marca 2020.  Organizatorzy