UCZNIOWIE Z DĄBROWSKIEGO NA KONFERENCJI „ CO MŁODY CZŁOWIEK POWINIEN WIEDZIEĆ O FASD? „

We wrześniu w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja pod tytułem „Co młody człowiek powinien wiedzieć o FASD?”, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie z naszego liceum.Pierwsza część wystąpienia mówiła o budowaniu poczucia własnej wartości poprzez nawiązanie przyjaznych kontaktów z drugim człowiekiem. Szacunek wobec innych i akceptacja siebie to klucz do sukcesu!Hasło przewodnie pierwszej części spotkania brzmiało:”Uwierz w siebie, by nie potrzebować środków zastępczych !”Druga część konferencji miała na celu wprowadzić młodzież w problem alkoholowego zespołu płodowego. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pod tytułem „Wiecznie dziecko”.FAS/FASD- to zaburzenia u dzieci, które są spowodowane problemem spożywania alkoholu przez przyszłą matkę.Uczniowie uświadomili sobie również fakt,że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu,którą może wypić przyszła matka. Dla uczestników konferencji z pewnością wszystkie wystąpienia były niezwykle ważne, ponieważ należy uświadamiać młodych ludzi,aby z pełną odpowiedzialnością i rozwagą wkraczali w dorosłość.Zachęcamy wszystkich do obejrzenia relacji z konferencji przygotowanej przez Telewizję Orion. Zobaczcie, co na temat uzależnień mówią uczennice Wiktoria i Jagoda:

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=28240&fbclid=IwAR3FAgY6XohDCU7fVqInEBVub_U1_R5LnTmtG7Y9jXeAkdlxM9NbE1fz96I

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *