Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię

J.W. Goethe

 

W dniu 2 września 2013 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14, które przygotowała pani Lena Kampka oraz pani Beata Dąbrowska wraz z wybranymi uczniami z kl. III d i kl. II c.

Wszystkich zgromadzonych na akademii gości powitał pan Dyrektor Tadeusz Kałużny. Po przemówieniu pana Dyrektora odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, które już wcześniej wpisane było w tradycję VI Liceum i stanowiło o przyjęciu do społeczności szkolnej. Nasi nowi koledzy i koleżanki ślubowali na sztandar szkoły, iż będą dokładać wszelkich starań, aby godnie reprezentować nasze liceum, przestrzegać założeń Statutu Szkoły oraz sumiennie pracować w celu rozwijania swoich pasji i dla dobra szkoły.

Po ślubowaniu uczennice z klasy III d Magdalena Zozuń i Monika Kurek oraz uczeń z klasy II c Michał Gołda zaprezentowali skecz ukazujący w humorystyczny sposób uczniów i nauczycieli, którzy czasem muszą mieć sporo cierpliwości, aby przekazać swoją wiedzę.

Należy sobie uświadomić, że każdy nowy rok to kolejne wyzwanie dla nauczyciela i ucznia. Życzymy Wam wszystkim wielu sukcesów, bo jak twierdził J.W Goethe korzenie wiedzy są gorzkie, ale owoce słodkie.

Opracowanie: Agata Szlacheta z klasy I a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *