UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU CHEMICZNEGO „MŁODY CHEMIK” !

W dniu 28 marca, na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników turniejów chemicznych, które są cyklicznie organizowane od 2013 roku przez mgr Adama Makówkę nauczyciela chemii w VI Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie we współpracy z pracownikami uniwersytetu: p. mgr Katarzyną Serdiuk, dr Krystyną Giełzak-Koćwin i dr. Przemysławem Siemionem.

Celem organizacji konkursów jest propagowanie wiedzy chemicznej wśród młodych ludzi.

W VI LO im Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie, uczniowie chcący rozwijać swoje zainteresowania  związane z naukami przyrodniczymi, mają możliwość pogłębiania wiedzy na Uniwersytecie Jana Długosza oraz na Politechnice Częstochowskiej. Po ukończeniu VI LO można kontynuować naukę na częstochowskich uczelniach, lub rozwijać się, studiując na uczelniach krajowych.

I   Laureaci V edycji Konkursu Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

1 miejsce Paulina Rychlik – LO im. M. K. Skłodowskiej w Koziegłowach

2 miejsce Katarzyna Przech –  I Społeczne LO  im. Z. Herberta w Częstochowie

3 miejsce Szymon Prudawski – II LO im. K. Baczyńskiego w Radomsku