Wakacje z PTTK 2016

23.08.2016r.członkowie SKKT PTTK EGZOTYK przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie uczestniczyli w wycieczce turystyczno – edukacyjnej w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Tunel Czasu był bramą do Jura Parku. Zwiedzający obejrzeli spektakl popularno – naukowy, który opowiadał historię od powstania Wszechświata, do momentu, w którym szczątki prehistorycznych zwierząt żyjących w Krasiejowie zostały ukryte jako skamieniałości w skałach. Park plenerowy oraz Pawilon Paleontologiczny to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie zachowały się szczątki zwierząt. Pod szklaną podłogą można zobaczyć tysiące świetnie zachowanych okazów sprzed 230 milionów lat. Prehistoryczne Oceanarium, w oparciu o nowoczesne technologie 3D, umożliwiło kontakt oko w oko z prehistorycznymi mieszkańcami wodnych głębin. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie  spędziliśmy wolny czas na Jurajskiej Plaży oraz w Parku Rozrywki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę, brał udział w wakacyjnej loterii oraz zobaczył oryginalne, niepowtarzalne wystawy w skali świata.

Opiekun SKKT PTTK: J. Strzyżewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *