Wizyta w Szkole Stowarzyszonej UNESCO w Zabrzu

28 marca 2014 r. uczennice kl. 2a wraz z p. Magdaleną Rataj wzięły udział w uroczystości 35-lecia działalności II LO w Zabrzu w projekcie Szkół Stowarzyszonych UNESCO.  W imprezie uczestniczyła także Koordynator projektu z Polskiego Komitetu ds. UNESCO p. M. Belina-Brzozowska oraz przedstawiciele innych Szkół Stowarzyszonych z województwa śląskiego.

Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową oraz zaprezentowano działalność II LO jako Szkoły Stowarzyszonej UNESCO. Młodzież brała udział w warsztatach dramowych, a wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić miasto i Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”.

Mamy nadzieję, że nasza wizyta będzie początkiem współpracy między śląskimi Szkołami Stowarzyszonymi UNESCO.