WYCIECZKA AUTOKAROWA NA POCZĄTEK ZIMOWYCH FERII

17 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się w ramach akcji „FERIE 2017 z PTTK” , współfinansowanej przez Urząd Miasta Częstochowa, na wycieczkę autokarową do Katowic.
Najpierw odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dzięki lekcji muzealnej ich wiedza o powstaniach została usystematyzowana. Nowatorskie podejście twórców muzeum do przekazu historii, wykorzystanie multimediów, bezpośredni kontakt z eksponatami były niewątpliwie niezwykłą atrakcją dla dziewcząt i chłopców.
Zwiedzanie rozpoczęło się od filmu wprowadzającego w tematykę sporu polsko- -niemieckiego o Górny Śląsk, którego narratorem był Franciszek Pieczka. Następnie przechodząc przez kolejne sale, uczniowie prowadzeni przez wirtualnego przewodnika zapoznawali się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstań oraz specyfiką Górnego Śląska początku XX wieku. Mogli zagłosować w plebiscycie, zobaczyć wystrój typowego śląskiego domu ,czy zwiedzić śląskie miasta ”jeżdżąc„ tramwajem.
Następną częścią wycieczki była wizyta w TVP. To właśnie tam młodzież zapoznała się z tajnikami pracy w telewizji, zwiedziła studio nagrań oraz reżyserkę, zobaczyła także jak wygląda proces produkcji filmów promocyjnych i spotów reklamowych. Po telewizji oprowadzał jej Dyrektor Techniczny, który bardzo ciekawie opowiadał o historii telewizji, odpowiadał bardzo drobiazgowo na pytania uczestników wycieczki i przedstawił mnóstwo anegdot z dziennikarskiego życia.
Być może po tym wyjeździe rozwiną się jakiejś nowe pasje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *