XVII Jurajskie Marsze na Orientację

Siedlec gmina Janów
III Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację

20 MAJA 2017r.

XVII Jurajskie Marsze na Orientację o puchar Wójta Gminy Janów i Starosty Częstochowskiego
przy współudziale finansowym Urzędu Miasta Częstochowy
oraz LGD Partnerstwo Północnej Jury w Złotym Potoku

współorganizowało Koło PTSM przy VI LO im. J. Dąbrowskiego w Częstochowie wraz z opiekunem Janiną Strzyżewską. W sekretariacie imprezy pracowali: Karolina Kocka oraz członkowie SK PTSM przy VI LO w Częstochowie. Bazą terenową będą autokary ustawione na parkingu przy skrzyżowaniu dróg Myszków – Siedlec – Złoty Potok. Terenem zmagań jest obszar Babskiej Skały. Dwa pierwsze etapy prowadzą wzdłuż czarnego szlaku pieszego. Start do etapu 1 przy Tartacznej w Siedlcu . Meta 1 etapu a zarazem start na 2 etap na skrzyżowaniu szlaków w lesie. Meta etapu 2 a zarazem start do etapu 3 przy leśniczówce w Ostrężniku. Etap 3, który prowadził czerwonym szlakiem pieszym, uczestnicy pokonali wyłącznie z opiekunami .Meta etapu 3 była na parkingu przy skrzyżowaniu dróg Myszków – Siedlec – Złoty Potok.

W klasyfikacji drużynowej w imprezie uczestniczyły zespoły z kół PTSM w szkołach podstawowych i gimnazjów oraz zespoły i osoby z innych środowisk. Uczestnik posiadał busolę lub kompas, linijkę, ochronną folię na mapę, ubiór dostosowany do pogody, długopis.
Była to Impreza piesza, turystyczna, regionalna, trzyetapowa (3 x 3 pkt do Odznaki Imprez na Orientację), łatwa.
2 miejsce w kategorii TJ zajęły Wiktoria Mszyca i Klaudia Mszyca.
Korzystano z mapy kolorowej w różnych skalach, pełne w kat. TD, kombinowanej w pozostałych kategoriach.
Uczestnicy startowali w kategoriach:
TD – ur. w 2004 r. i młodsi zespoły 2 – 3 osobowe
TM – ur. w 2001 – 2003 zespoły 2 – 3 osobowe
TJ – ur. 2000 i starsi zespoły 1 osobowe
TS – ur. 1997 i starsi zespoły 1 osobowe
Otrzymali świadczenia: pamiątkowa plakietka, potwierdzenie punktów na OTP, OInO,
posiłek na mecie, ubezpieczenie, nagrody i dyplomy dla zespołów w kategorii TD i TM, dyplomy w kategoriach TJ i TS, oraz w klasyfikacji drużynowej wg regulaminu.

Punktacja zgodna z: „Zasadami punktacji KInO ZG PTTK”,

Zasady zdobywania Pucharów
dla najlepszej szkoły w kategoriach TD i TM

1. Puchar zdobywa ta szkoła, której zespoły uzyskają największą ilość punktów za miejsca