XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

21 kwietnia 2017r. zostały przeprowadzone jubileuszowe XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Brały w nich udział 5-osobowe drużyny z 10 szkół ponadgimnazjalnych tj. VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, ul. św. Augustyna, TEB Edukacja, Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, Zespołu Szkół im. B. Prusa, VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, ZDZ im. W. Szymborskiej oraz Zespołu Szkół w Myszkowie.

Wszystkie drużyny rozwiązywały test z zakresu udzielania pierwszej pomocy i historii PCK oraz w zainscenizowanych wypadkach wykazywali się praktycznymi umiejętnościami. Zdarzenia wypadkowe wyglądały bardzo realistycznie. Ponadto każda drużyna wykonywała na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową.

Drużynę VI Liceum reprezentowała klasa I a : Patryk Janas (kapitan), Wiktoria Madalińska, Patrycja Glin, Marzena Keler i Michał Całusiński – łącznie uzyskując  242 punkty.

Gratulacje dla uczestników – opiekun p. Robert Smolich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weryfikacja antyspamowa *