Szkolna mLegitymacja

Pomoc dotycząca mlegitymacji szkolnej

m Legitymacja szkolna 01-05-22 · 6liceum

W jaki sposób korzystać z mLegitymacji szkolnej?

Legitymacje szkolne są zasadniczo cyfrową wersją legitymacji szkolnej. Karty te służą do autoryzacji korzystania z urządzeń szkolnych i osobistych. Może to być bardzo przydatne, aby upewnić się, że urządzenia są używane tylko w szkole, a nie do celów prywatnych.

Aby uzyskać dostęp do większości obiektów szkolnych, użytkownicy będą musieli posiadać cyfrową kartę identyfikacyjną. Nawet jeśli Twoje dziecko nie uczęszcza do szkoły, która wymaga karty identyfikacyjnej, szkoła Twojego dziecka może wymagać jej do celów zapisania się do szkoły.

Czy mLegitymacja szkolna jest ważna tylko w Polsce?

Nie, mLegitymacja jest ważna we wszystkich krajach członkowskich E-Paszportu - Europa. MLegitymacja to cyfrowa wersja Twojego dowodu osobistego, która służy do autoryzacji urządzeń mobilnych.

Z czego składa się mLegitymacja szkolna?

  • Zdjęcie dziecka
  • Imię i nazwisko dziecka oraz data urodzenia
  • Adres szkoły, do której uczęszcza dziecko
  • Kod szkoły podstawowej i adres szkoły
  • Kod szkoły średniej i adres szkoły
  • Kod uniwersytetu/szkoły i adres uniwersytetu/szkoły
  • Kod gimnazjum i adres szkoły

Jak wyrobić sobie mLegitymację szkolną?

Aplikację mSchool ID możesz pobrać z App Store lub Google Play.
Podczas tworzenia identyfikatora mSchool ID zostaniesz poproszony o wybranie kraju zamieszkania. Kraj zamieszkania zostanie określony przez sklep z aplikacjami, z którego korzystasz. Jeśli chcesz zmienić kraj zamieszkania, będziesz musiał usunąć i ponownie dodać swój mSchool ID.

Po pobraniu aplikacji możesz dodać swój identyfikator szkoły. Pamiętaj, że aby otrzymać mSchool ID i móc z niego korzystać, musisz być zapisany do polskiej szkoły.
Aby zweryfikować swój identyfikator, zrób zdjęcie i zweryfikuj je w aplikacji. Zanim aplikacja pozwoli Ci zrobić zdjęcie, będziesz musiał kliknąć przycisk "Weryfikuj".


Loading...