Wykorzystanie elektronicznego dziennika szkolnego

Jak korzystać z elektronicznego dziennika szkolnego

Elektroniczny dziennik szkolny 14-12-21 · 6liceum

Jak zacząć korzystać z elektronicznego dziennika szkolnego?

Przede wszystkim należy pokazać uczniom, jak zapisywać swoje prace. Może się to wydawać oczywiste, ale pamiętajmy, że nawet uczniowie, którzy często piszą dzienniki, mogą nie być przyzwyczajeni do zapisywania swoich prac.

Można pokazać przykład, jak wygląda dobry wpis do dziennika, można też użyć przykładu ucznia jako wstępu do własnego zapisywania. Należy także upewnić się, że uczniowie rozumieją, jak ważne jest śledzenie swoich postępów. Prawdopodobnie wielu uczniów będzie miało ochotę pominąć ten etap, ale właśnie dzięki temu można zauważyć ich rozwój i udoskonalić techniki nauczania.

Każdy uczeń ma swój własny styl prowadzenia dziennika, dlatego warto zachęcać ich do tworzenia wpisów odzwierciedlających ich indywidualne preferencje. Można to zrobić, pytając uczniów, o czym lubią pisać lub jakiego rodzaju informacje lubią zamieszczać w swoich wpisach do dziennika.

Jakie funkcjonalności oferuje elektroniczny dziennik szkolny?

Po opracowaniu systemu prowadzenia dziennika nadszedł czas, by zacząć wypełniać go informacjami! Z dziennika można korzystać na wiele sposobów, ale w przypadku dziennika elektronicznego jest kilka możliwości.

  • Wpisy do dziennika: Wpisy do dziennika pozwalają śledzić postępy każdego ucznia poprzez wprowadzanie informacji do elektronicznego oprogramowania do zarządzania klasą. Mogą one mieć formę zdań, wypunktowanej listy lub wykresu. Można też rejestrować tylko ukończone prace uczniów.
  • Strony dziennika: Strony dziennika pozwalają zebrać wszystkie informacje z dziennika i ułatwić do nich dostęp. Informacje z dziennika można zbierać na wiele różnych sposobów, ale jednym z najpopularniejszych jest kanał dziennika. Umożliwia on gromadzenie informacji o dzienniku za pomocą kategorii, znaczników lub pól wyboru.
  • Wpisy w dzienniku: Wpisy do dziennika pozwalają wykorzystać informacje z dziennika i przekształcić je w taki format, jakiego potrzebują uczniowie. Można utworzyć interaktywne strony dziennika z nagraniem wideo lub audio, a także pliki PDF lub dokumenty Word.
dziennik elektroniczny

Czy warto założyć elektroniczny dziennik szkolny?

Podejmując decyzję o założeniu dziennika elektronicznego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, uczniowie powinni pisać dzienniki codziennie. Najlepiej byłoby, gdyby pisali przynajmniej raz w tygodniu. Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że uczniowie powinni zapisywać swoją pracę. Oznacza to, że uczniowie powinni być przygotowani do rozwiązywania quizów i testów z tego, czego się nauczyli. Oznacza to także, że nauczycielowi powinno być wygodnie, gdy uczniowie robią notatki podczas zajęć.

Dzienniki elektroniczne wymagają także innego podejścia do nauczania. Aby zapewnić sukces, trzeba przemyśleć zarówno treść, jak i sposób jej prezentacji. Przede wszystkim jednak uczniowie powinni pisać dzienniki, ponieważ lubią pisać. Uczniowie chętniej piszą dzienniki, jeśli pisanie sprawia im przyjemność. Można do tego zachęcać, proponując uczniom ciekawe zadania i pozwalając im wybierać zadania do wykonania w dzienniku.

Zalety elektronicznego dziennika szkolnego

Dziennik elektroniczny to świetny sposób na śledzenie postępów dziecka w dzienniku online. Dzięki niemu można śledzić wszystkie zadania, oceny i inne ważne informacje dotyczące dziecka. Można także dodać zdjęcia, aby uczynić go bardziej interesującym dla dziecka.

Korzystanie z dziennika elektronicznego przynosi wiele korzyści, m.in:

  • Zawartość dziennika można aktualizować na żądanie: Można zdecydować się na aktualizowanie dziennika elektronicznego tak często, jak się chce. Oznacza to, że można dodawać nowe zadania, oceny i inne informacje w miarę ich pojawiania się.
  • Zawartość można udostępniać wielu osobom: Udostępnienie dziennika elektronicznego nauczycielowi dziecka może być korzystne dla obu stron. Dzienniczek elektroniczny można także udostępnić rodzicom dziecka.
  • Zawartość można przeglądać z dowolnego urządzenia: Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie, nie musisz się martwić o zgubienie dziennika, ponieważ dostęp do niego można uzyskać z dowolnego urządzenia. Dzięki temu można łatwo śledzić postępy dziecka bez względu na to, gdzie się jest.

Loading...